مدل مانتو برای افراد چاق شکم دار (بیان تمام نکات اساسی)

انتخاب یک مانتو مناسب می‌تواند به ما کمک کند که نقص‌های بدن خود را تا حد زیادی بپوشانیم. یک انتخاب درست باعث می‌شود ما با هر شکل اندام، ظاهری زیبا، چشمگیر و متناسب داشته باشیم.

افراد چاق هم می‌توانند با انتخاب مدل‌های مناسب مانتو ظاهر جذابی برای خود بسازند. در این مطلب با ما همراه باشید تا ببینیم افراد چاق باید به سراغ کدام مدل‌های مانتو بروند تا ظاهر زیبا و متناسبی برای خود بسازند.

چه مدل مانتو برای افراد چاق مناسب است؟  چه رنگهایی در انواع مدل مانتو برای افراد چاق مناسب‌تر است؟ آیا فقط مانتو بلند برای افراد چاق مناسب‌تر است؟ و به طور کلی برای پیدا کردن مدل مانتو مناسب برای افراد چاق چه نکاتی لازم است بدانیم؟

همواره یکی از دغدغه های افراد شیک‌پوش، پوشیدن لباس‌هایی مناسب با اندام آنهاست. به گونه ای که آنها را همچون مانکن‌ها نشان دهد و چربی های اضافی بدن را بپوشاند.

اما بهتر است بدانید انتخاب لباس مناسب با اندام‌تان نیازمند آشنایی با انواع فرم بدن و دانستن نکاتی است که با رعایت آنها همچون مدل‌ها به نظر خواهید رسید. اگر شما هم جزو افراد چاقی هستید که همیشه برای مدل مانتوی خود با چالش روبرو هستید، همراه ما در پریتی استایل باشید.

در ابتدا نکات مهمی را در رابطه با پوشیدن مانتو برای افراد چاق خواهیم گفت. سپس انواع مدل مانتو برای افراد چاق با انواع اندام های مختلف از جمله شکم دار، قد بلند، قدکوتاه، پایین تنه چاق و افراد تپل و مسن را بررسی خواهیم کرد. با پریتی استایل تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مدل ها و مانکن ها در دنیای مد

حتما با خود حتی یکبار هم فکر کرده اید که چرا در بسیاری از مجلات مد و فشن، از مدل هایی خاص  و فاخری استفاده میشود که اصطلاحا حتی اگر گونی بر تن کنند، باز هم جذاب و تو دل‌برو دیده می شوند! بعبارتی اکثر سایزها بصورت نرمال مشاهده می‌شوند، در صورتیکه بخش عمده‌ای از افراد جامعه، در طیف های بی نقص و عالی قرار نمی گیرند.

اگر شما نیز چاق هستید یا به دنبال مدل مانتو برای افراد چاق هستید حتما به این موضوع فکر کرده اید و گاها ممکن است اعتماد بنفس خود را از دست داده باشید.امروزه پشت ویترین فروشگاه‌ها و روی رگال مزون های معتبر مانتو، اغلب سایزهای معمول و پرطرفدار دیده می‌شود و گروه افراد چاق یا اصطلاحا پلاس سایز، در حاشیه قرار می‌گیرند. پس افراد چاق چه مانتویی بپوشند؟

مدل مانتو برای افراد چاق

در چنین مواقعی، احتمالا از پیدا نکردن لباس‌های مورد علاقه تان در سایزهای بزرگ خسته می‌شوید. علاوه بر آن، برخی مدل مانتوهای موجود در بازار، شما را از حالت عادی نیز چاق تر نشان می دهند و حتی جلوه بدی به ظاهر افراد چاق خواهند داد. پس بهتر است با ویژگی های مناسب مدل مانتو برای افراد چاق آشنا باشید تا دست به انتخاب های مناسب تری بزنید.

برای انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق، ابتدا فرم بدنتان را بشناسید

در یک تقسیم بندی کلی، افراد پلاس سایز با شکل و فرم های بدنی متفاوت، چاق نامیده می‌شوند، اما اینکه تجمع چربی‌ها در کدام نقطه از بدن بیشتر به چشم می‌خورد، برای اندام های مختلف متفاوت است و این نکته بسیار مهمی است.

مدل مانتو برای افراد چاق

برای مثال برخی افراد با فرم بدنی سیبی شکل، بهتر است مانتوهایی راسته و همچنین آزاد انتخاب کنند. در حالی که برای فرم بدنی مثلثی معکوس، مانتوهایی که در قسمت کمر تنگ می‌شوند مناسبتر است؛ در ادامه این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اثر رنگ های تیره را جدی بگیرید

مانتو مناسب افراد چاق چه رنگیست؟ (رنگ لباس مناسب افراد چاق) افراد چاق از رنگ های تیره مثل سورمه ای، مشکی، شکلاتی و زرشکی نباید غافل شوند. معمولا این رنگ ها بعلت خطای دیدی که برای بیننده ایجاد می‌کند، فرم بدن افراد چاق را لاغرتر از آنچه که هستند، نمایش می‌دهد.

مدل مانتو برای افراد چاق

توجه کنید که این نکته به آن معنی نیست که باید رنگ های شاد را به کلی کنار گذاشت. در ادامه راه و روش استفاده از رنگ‌های روشن در انواع مدل مانتو برای افراد چاق را بررسی می‌کنید.

بهترین پارچه مانتویی برای افراد چاق

افراد چاق بهتر است برای دوخت مانتو به سراغ پارچه‌هایی که ایست خوبی دارند بروند. پارچه‌هایی که به اصطلاح خود را می‌اندازند یا ایست مناسبی ندارند می‌توانند افراد را چاق‌تر نشان دهند.

کتان، کشمیر، دیور و فاستونی بهترین جنس پارچه برای دوخت مانتوهایی که لاغر نشان میدهند هستند. جین یا لی هم جنس مناسبی برای دوخت مانتو برای افراد چاق است. اما باید توجه داشت که برای دوخت مانتو لی برای افراد چاق باید از انواع جین ضخیم‌تر استفاده کرد که ایست مناسب‌تری داشته باشند.
همچنین درمورد طرح پارچه جهت دوخت مانتو برای افراد چاق افراد باید به سراغ مدل‌های ساده‌تر بروند. پارچه‌هایی که طرح‌های کوچک و ساده دارند می‌توانند گزینه مناسبی جهت دوخت مانتو برای افراد چاق باشند.

بهترین پارچه مانتویی برای افراد چاق

راه راه عمودی، تکنیکی مثبت برای لاغرتر نشان دادن

آیا مدل مانتو راه راه برای افراد چاق مناسب است؟ شرکت های برند در دنیا از تکنیک های خاصی برای لباس افراد چاق استفاده می‌کنند که یکی از این تکنیک ها، تکنیک راه راه عمودی برای افراد چاق است.

مدل مانتو برای افراد چاق

راه راه عمودی باعث می‌شود که هیکل در محور عمودی کشیده‌تر دیده شود. پس اگر تمایل به پوشیدن رنگ های شاد در انواع مانتو برای افراد چاق دارید، این مدل را در نظر داشته باشید.

از مانتوهای کمربنددار استفاده کنید

عموما مانتوهایی که در قسمت کمر لباس تنگ می شوند، انتخاب خوبی برای همه نوع فرم های بدنی پلاس سایز محسوب می‌شوند. این مانتو را به خصوص برای افرادی که کمر باریک تری نسبت به باسن و سینه ها دارند پیشنهاد می کنیم. این هم دومین مدل مانتو برای افراد چاق ؛ برای دیدن انواع دیگر با ما همراه باشید.

مدل مانتو برای افراد چاق

خانوم های چاق از مانتوهای با یقه های پهن استفاده کنند

یکی از بهترین روش‌ها یا ترفندها برای پوشاندن قسمت‌های چاق بدن، بخصوص زمانی که چاقی در قسمت بالاتنه باشد، استفاده از مانتوهایی با یقه بزرگ است. پوشیدن مانتو با یقه بزرگ به دو روش باعث می‌شود فرد ظاهر متناسب‌تری پیدا کند.

یک؛ قسمت‌های چاق در بالاتنه فرد تا حدی زیر یقه‌های بزرگ پوشانده می‌شوند. دو؛ این یک ترفند عالی برای جلب نگاه‌ها از بخش‌های چاق بدن به بخش های قابل توجه در مانتو است. در نتیجه ظاهر فرد در نگاه دیگران به طور کلی متناسب‌تر جلوه می‌کند. بنابراین اگر به دنبال مدل مانتو برای افراد چاق هستید می‌توانید به سراغ مدل‌هایی با یقه‌های بزرگ و حتی تا حدی اغراق‌آمیز بروید.

مدل مانتو برای افراد چاق

استفاده از مانتوهایی با مدل یقه هایی که اصطلاحا به صورت برگردان و پهن هستند، زیبایی خاصی برای افراد با هیکل‌های چاق بوجود می آورند، این مدل یقه را به خصوص برای دوخت پالتوها و بارانی های زمستانه توصیه می‌کنیم. پس سعی کنید مدل پالتوها و مانتوهای جلو باز خود یقه های پهن داشته باشد.

پانچوها مناسب برای برخی از افراد چاق

سومین مدل مانتو برای افراد چاق پانچو ها هستند. اما دقت کنید که پانچو ها برای همه افراد چاق پیشنهاد نمی‌گردد، زیرا با اینکه تصور می شود مانتوهایی با برش باز مثل پانچوها و مدل خفاشی، فرد را چاق تر نشان  می‌دهند، اما این مدل برای افرادی با بالاتنه پهن و بازوهای پهن، نسبت به مانتوهای دیگر انتخاب بهتری هستند.

مدل مانتو برای افراد چاق

مانتو عبایی برای افراد چاق

مانتوهای عبایی به طور کلی جز مانتوهایی که چاق نشان می‌دهند قرار می‌گیرند. اما این مانتوها برای برخی افراد محبوبیت زیادی دارند. افراد چاق اگر دوست دارند از مانتوهای عبایی استفاده کنند بهتر است به سراغ مدل‌های کوتاه‌تر بوند. مانتو عبایی بلند در حالت عادی افراد را چاق‌تر از آنچه که هستند نشان می‌دهد. بنابراین افراد چاق بهتر است از مانتوهای عبایی که نهایتا تا بالای زانو قرار می‌گیرند استفاده کنند.

مدل مانتو کلوش برای افراد چاق

مانتوهای کلوش از دیگر مدل‌های مانتو مناسب برای افراد چاق هستند. افراد چاق بخصوص افرادی که چاقی آن‌ها در قسمت پایین تنه است با خیال راحت می‌توانند به سراغ مانتوهای کلوش بروند. این مانتوها نه‌ تنها کمر افراد را باریک‌تر نشان می‌دهند بلکه با پوشاندن قسمت‌های چاق پایین تنه باعث می‌شوند فرد ظاهری زیباتر و متناسب‌تر پیدا کند.

مانتوهای دکمه دار ایده مناسبی برای خانم های چاق

بهتر است افراد چاق همیشه چند مانتوی جلو بسته در کمدشان داشته باشند. مانتوهای جلو بسته دکمه دار کمک می‌کنند هیکل شما جمع و جور تر دیده شود.

همانطور که بیان شد، چاق بودن افراد می تواند در نواحی مختلفی از بدن خودنمایی کند که البته کوتاهی قد یا بلندی قد نیز در چاق تر نشان دادن افراد بی تاثیر نخواهند بود. به عنوان مثال در یک دسته بندی کلی می توان افراد چاق را به افراد چاق قد بلند، افراد چاق قد کوتاه، افراد چاق شکم دار، افرادی که پایین تنه چاق دارند، افراد تپل و افراد چاق مسن تقسیم بندی کرد.

مدل مانتو دکمه دار برای افراد چاق

برای هر دسته، استایل خاص خود را برای انتخاب مانتو باید در نظر گرفت. در ادامه این مقاله به بیان نکات و راهکارهای مناسب برای هریک از این گروه‌ها می‌پردازیم و خواهیم گفت چه مانتویی برای افراد چاق مناسب است.

مدل آستین مانتو برای افراد چاق

به طور کلی افراد چاق بهتر است از مانتوهایی با آستین‌های آزاد استفاده کنند. مانتوهایی که آستین تنگ دارند به دلیل آنکه چاقی دستان و بخصوص بازوها را بیشتر نشان می‌دهند اصلا ظاهر متناسبی برای افراد چاق ایجاد نمی‌کنند. آستین مانتو هرچه آزادتر باشد ظاهر زیباتری به افراد چاق خواهد داد. بنابراین بهترین مدل آستین مانتو برای افراد چاق مدل راسته و کیمونویی است.

مدل آستین مانتو برای افراد چاق

مانتو کیمونو برای چه افرادی مناسب است؟

مانتوهای کیمونو در صورتی که به درستی انتخاب شوند می‌توانند یکی از گزینه‌های مناسب برای زنان چاق باشند. البته بهتر است که این افراد از مدل‌های کیمونوی کوتاه استفاده کنند تا ظاهر متناسب‌تری به اندام خود بدهند.

آیا مانتو کتی برای افراد چاق مناسب است؟

افراد چاق هم به راحتی می‌توانند از مانتوهای کتی استفاده کنند. اما برای داشتن یک ظاهر متناسب بهتر است به سراغ مانتوهای کتی کاملا آزاد بروند. در این صورت افراد می‌توانند هم از رنگ‌های تیره و هم از رنگ‌های روشن و شاد مثل یاسی، بنفش یا سبز هم استفاده کنند.

مدل مانتو کتی برای افراد چاق

نکات شیک پوشی خانم های تپل

اصلا ایرادی ندارد که اندامی مشابه مانکن ها ندارید. در هر حال، هر خانمی در انتخاب لباس باید به اندام و قد و قواره خود توجه کند و با انتخابی مناسب کاری کند که باریک و بلندتر به نظر رسد. با رعایت نکاتی که در زیر اشاره خواهیم کرد، بار دیگری که خواستید در مهمانی یا جمع دوستان حاضر شوید، از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهید بود.

بهتر است از لباس های هم رنگ استفاده کنید و لباس هایی را انتخاب کنید که اندازه اش برای شما کاملا فیت و مناسب باشد. از نظر طراحی نیز لباس هایی با طرح های عمودی را انتخاب کنید.

در انتخاب پیراهن، استایل پیراهن‌های یقه هفت را انتخاب کنید و از پوشیدن لباس هایی با پارچه های ضخیم (پارچه ویسکوز چیست) خودداری کنید. در مورد استایل کفش، بهترین گزینه کفش های پاشنه بلند است. از طرفی، از داشتن کیف های بزرگ خودداری کنید و از شلوارهای پاچه تنگ نیز دوری کنید.

مدل مانتو مناسب افراد شکم دار

مدل مانتو برای افراد شکم دار باید چگونه باشد؟ تقریبا هر خانومی که شکم دارد، در هنگام پوشیدن لباس با چالش‌هایی رو به رو بوده و اکثرا به دنبال لباس‌هایی هستند که شکم‌ آنها را پوشش دهد. در هنگام انتخاب لباس مجلسی نیز این چالش بزرگ‌تر می‌شود. در تصاویر زیر مدل‌هایی لباس مجلسی برای زنان شکم دار را می‌بینید که با پوشیدن آن‌ها شکم‌تان کوچک‌تر به نظر خواهد رسید.

مدل مانتو برای افراد چاق شکم دار

در این میان، برخی خانم ها هم هستند که با اینکه سایر اندام بدنشان تقریبا متناسب است اما شکم بزرگی دارند. انتخاب مانتو برای این افراد کمی مشکل است و آنها باید مانتوهایی انتخاب نمایند که ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

  • برای اینکه این خانم ها شکم خود را بپوشانند و شکمشان کوچک تر دیده شود بهتر است مانتوهای مدلWrap یا چپ و راست (مدلی که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می شود) را انتخاب کنند. چراکه این مدل مانتو باعث می شود که سینه شما به دو قسمت تفکیک بشود و کمر مشخص تری ایجاد کند.
  • خانم هایی که شکم بزرگ دارند هرگز نباید مانتو های کمردار بپوشند. زیرا این مدل نوعی جمع شدگی و چین در قسمت شکم ایجاد می کند و سبب می شود شکم بزرگتر به نظر برسد. اگر جزو این دسته خانم ها هستید، مدل مانتوهایی که دارای جیب، پلیسه و چین در قسمت میانی بدن هستند، انتخاب نکنید.
  • اگر از ناحیه شکم چاق هستید ، هنگام انتخاب مدل مانتو، از مانتوهایی با خطوط افقی و رنگهای تند و روشن استفاده نکنید. زیرا این لباس ها باعث چاق تر نشان دادن اندام شما می شود . بهتر است به جای این لباس ها ، لباس های دارای خط های عمودی و رنگ تیره را انتخاب کنید تا باریک و بلندتر به نظر برسید.
  • هنگام انتخاب مدل مانتو برای این افراد چاق، از مدلهایی که بالاتنه گشادی دارند را استفاده نکنید. زیرا پوشیدن این مانتوها بزرگی شکم تان را چند برابر می کنند. مانتو خانم‌های شکم دار باید پارچه چین دار و چروکی داشته باشد.
مدل مانتو برای افراد چاق

مدل مانتو برای افراد چاق و قد بلند

شاید جالب باشد که بدانید، همواره انتخاب رنگ های متفاوت بین مانتو و شلوار (مکمل رنگ سبز)، باعث می‌شود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم و تفکیک بشود و در نتیجه کوتاهتر و متناسب‌تر دیده شوید. پس به خاطر داشته باشید که تا جایی که امکان دارد از مانتو و شلوار یک رنگ استفاده نکنید؛ اما  سعی کنید مانتو و شلوار و حتی کفش‌تان را در چند رنگ متفاوت، اما در یک هارمونی و مکمل یکدیگر و با رعایت ترکیب رنگ ها در ست خود انتخاب کنید.

 قد بلند در خانم های چاق جلوه خاصی برای استایل آنها ایجاد می‌کند. پس خود را در لباسی خیلی تنگ و لباسی که کاملا متناسب اندام شما نیست تحت فشار قرار ندهید. برعکس، مانتو‌هایی را انتخاب کنید که درست اندازه شما دوخته شده باشد. از نظر جنس نیز مانتو‌های کشی و استرچ با کمر‌های کشی معمولا برای افراد چاق و قد بلند مناسب نیستند. همچنین یادتان باشد که خطوط افقی در طرح پارچه مانتو به کار نرفته باشد. چرا که همانطور که بیان شد، راه راه  بودن پارچه ها، نوار‌ها و خطوط افقی شما را چاق‌تر و عریض‌تر نشان می‌دهد.

مدل مانتو برای افراد چاق

لذا مانتو‌هایی را بپوشید که خطوط و راه‌های عمودی دارند یا اصلا راه و خطی ندارند. این نکته را هم فراموش نکنید که از پوشیدن مانتو‌هایی که جیب‌های بغل دارد، خودداری کنید. مانتو‌های خیلی کوتاه انتخاب نکنید و به دنبال مدل‌هایی باشید که شکاف‌های پهلو و جانبی در طراحی دوخت خود دارند، زیرا این مدل‌ها علاوه بر افزایش شیکی، باعث راحتی شما در خیابان و محیط کار خواهند بود.

مدل مانتو برای افراد چاق و قد کوتاه

اگر چاق هستید و در عین حال قد متوسط و کوتاهی دارید، برای خرید مانتو همیشه باید مانتو مناسب افراد چاق و کوتاه را انتخاب کنید تا بهتر دیده شوید. اما معیار مانتو مناسب افراد چاق و کوتاه چیست؟ یک معیار مهمی که در انتخاب هر نوع آیتمی به خصوص برای انتخاب مانتو بلند برای این افراد، وجود دارد رنگ آن است.

مدل مانتو برای افراد چاق قد کوتاه

پیشنهاد ما این است که از انتخاب مانتوهای بلند با رنگ روشن (مانتو مرجانی با چه شالی ست میشه) خودداری کنید زیرا شما را چاق تر از اندام واقعی تان نشان می‌دهد. استایلیست‌ها می‌گویند اگر می‌‌خواهید باریک و لاغر به نظر برسید، استفاده از رنگ‌های تیره‌تر را در اولویت بگذارید. از جمله این رنگها، سورمه‌ای، زرشکی و قهوه ای (مکمل رنگ قهوه ای در لباس) است؛ و اما یکی از این رنگ‌های تیره که خنثی و پرطرفدار است، رنگ سیاه  است که شما را لاغرتر و کشیده تر نشان می‌دهد.

مدل مانتو برای افراد پایین تنه چاق

آیا باسن کمی بزرگ و گردی دارید! از این موضوع اصلا ناراحت نباشید، این یک حسن خیلی بزرگ است که شما دارید زیرا این حسن شما نشانه ی این است که شما یک زن هستید. اما فراموش نکنید که شما باید ورزش کنید تا این نقطه از بدنتان سفت شود،  برای اینکه زیباتر شوید و فرم عضلانی پیدا کند.

مانتو مناسب برای افراد با پایین تنه چاق، اصولا مانتوهایی با رنگ مشکی و سورمه ای است که باعث لاغر دیده شدن آن ها می شوند. به این ترتیب یکی از بهترین استایل ها برای خانم‌های با پایین تنه چاق تیپ سرتا پا مشکی است و می تواند حسابی آن ها را لاغر نشان دهد. کلیک کنید تا بدانید به چه کسی می گویند چاق.

مانتو عروسکی برای افراد چاق

مانتوهای عروسکی از جمله مانتوهای مناسب برای افراد چاق هستند. البته بهتر است قد مانتو در این صورت خیلی بالاتر از زانو نباشد. پوشیدن مانتوهای عروسکی بهترین فرصت برای افراد چاقی است که علاقمند به استفاده از رنگ‌های روشن مثل صورتی، سرخابی، سفید، سبز و بنفش هستند. زیرا این رنگ‌ها با مدل‌های فانتزی مثل مدل عروسکی تناسب خوبی دارند و در نتیجه ظاهری جذاب و زیبا به این افراد می‌دهند.

مانتو عروسکی برای افراد چاق

همچنین اگر این افراد به استفاده از اکسسوری‌های شلوغ علاقه دارند، باز هم پوشیدن مانتوهای عروسکی فرصت مناسبی برای استفاده از چنین اکسسوری‌هایی است. زیرا مدل مانتو عروسکی با این سبک از اکسسوری‌ها در تضاد نیست.

مدل پالتو برای افراد چاق و قد کوتاه

افراد چاق برای دوخت پالتو بهتر است بیشتر به سراغ مدل‌های کوتاه، تقریبا تا بالای زانو بروند. پالتوها یا اورکت‌های بلند تا زیر زانو می‌تواند این افراد را چاق‌تر نشان دهد. با این حال اگر این افراد علاقه دارند به سراغ پالتوهای کمی بلندتر بروند بهتر است اندازه آن نهایتا تا بخش میانی ساق پا باشد.

مدل پالتو برای افراد چاق

زمانی که قد پالتو از این حد بلندتر شود ظاهر مناسبی برای افراد چاق ایجاد نمی‌کند. همچنین استفاده از پارچه‌های تیره یا دارای رنگ خنثی مثل مشکی و خاکستری به این افراد ظاهری متناسب‌تر می‌دهد.

جمع بندی

افراد چاق با انتخاب یک مانتو مناسب به راحتی می‌توانند قسمت‌های چاق بدن خود را به شکل مناسبی پوشش دهند و در نتیجه جلوه متناسب‌تری به اندام خود ببخشند. این افراد نباید به سراغ مانتوهایی که چاق نشان می‌دهند بروند. درعوض باید پارچه‌هایی با طرح ساده، رنگ تیره و همچنین مدل‌های آزاد اما کوتاه را انتخاب کنند.

مطالب دیگر

محبوب‌ترین‌ها محصولات

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید