6 پیشنهاد جذاب برای استایل تابستانی

تابستان فصلی است که گردش و تفریح در آن بسیار بیشتر از سایر فصل ها است. به همین علت، داشتن یک استایل تابستانی مناسب و راحت در تمام اوقات تفریح، مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنیم.

همه ما در فصل تابستان لباس‌های نازک، سبک و خنک را جایگزین لباس‌های ضخیم و زمستانه می‌کنیم. بنابراین شاید بهتر باشد که جنس پارچه های مناسب در استایل تابستانی از جنس نخ، کتان و پنبه باشند.

استایل جذاب تابستانی

بجز جنس پارچه، رنگ لباس در استایل تابستانی نیز باید روشن باشد. چرا که رنگ های روشن گرمای کمتری را به خود جذب می‌کنند. با ما در پریتی استایل همراه باشید تا هفت پیشنهاد جذاب برای داشتن جذاب‌ترین استایل تابستانی یک از بهترین استایل دخترانه را بشناسید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

1-  استفاده از مانتوهای گشاد در استایل تابستانی دخترانه

مانتوهای گشاد یکی از انواع مانتوهای تابستانه ای است که باید توجه خاصی به آن‌ها داشته باشید. یک مدل از این مانتوها، مانتوهای عبایی هستند. این مانتوها مانند عبا بلند و جلو باز هستند. بنابراین از لحاظ سبکی و خنکی برای فصل تابستان و استایل تابستانی دخترانه یکی از گزینه های همیشگی پیش روی شیک‌پوشان است.

مدل دیگری که در مانتوهای پر طرفدار استایل تابستانی دخترانه پیشنهاد می‌شود، مانتوهای کیمونو است. مانتوهای کیمونو در طرح های کوتاه و بلند هستند اما جنس اغلب همه‌ی آنها نخ است. این نوع مانتو از نوعی لباس ژاپنی الهام گرفته شده است . ویژگی متمایز این نوع مانتوها گشاد بودن آستین های آن است. درست مشابه لباس های رسمی زنان و مردان ژاپنی.

مانتو گشاد برای جذاب کردن یک استایل تابستانه

مدل مانتوی دیگری که در فصل تابستان و استایل تابستانی دیده می‌شود، مانتوهای جلو بسته ای است که اولا جنس سبک و خنکی دارند، ثانیا تراکم پارچه به اندازه ایست که دیگر نیازی به پوشیدن لباس در زیر مانتو نیست. این مانتوها اغلب کوتاه و تا روی زانو هستند. اغلب این مانتوها برای پوشیدن راحت‌تر و دارای 2 یا 3 دکمه با فواصل کم نسبت به هم و در بالا تنه مانتو هستند.

چهارمین مدل، از مجموعه مدل های مانتوهای گشاد در استایل تابستانی دخترانه، مانتوهای جلو بسته قزن دار است. قد این مانتوها هم بلند و هم کوتاه است. اما آستین این مانتوها اغلب کمی کوتاه است و مقداری از مچ دست دیده می‌شود

استایل جذاب تابستانی

مانتوهای حریری، جزو آن دسته از مانتوهای مخصوص تابستان و بهار هستند که نسبت به مانتوهای نخی از سبکی و خنکی بیشتری برخوردارند، اما نیاز به مراقبت بیشتری هم دارند. این مانتوها در دو مدل جلو باز و جلو بسته در بازار وجود دارد. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، رنگ لباس ها در تابستان بهتر است روشن باشد. حال اگر در فصل تابستان، دوست دارید رنگ تیره بپوشید، بهتر است از مانتوهای با جنس حریر انتخاب کنید.

2-  استفاده از لباس های ساحلی برای داشتن استایل تابستانی جذاب

در فصل تابستان، گاهی آنقدر هوا گرم و یا شرجی است که پوشیدن شلوار باعث عرق سوز شدن و بیماری های پوستی می‌شود. در این شرایط می‌توان از لباس‌های ساحلی در زیر مانتوهای جلو باز و خنک خود استفاده کنید. اغلب مانتوهایی که بر روی لباس ساحلی پوشیده می‌شوند، از جنس حریر هستند، اما اگر از جنس نخ با تراکم کم هم باشد مشکلی ندارد. مهم این است که لباس های ساحلی، شما را از پوشیدن شلوار در فصل تابستان راحت کرده اند.

استایل جذاب تابستانی

لباس های ساحلی بلند را حتی در داخل منزل و مهمانی‌ها نیز می‌توانید بپوشید. ویژگی جالب این لباس‌ها، طرح‌های شاد و رنگارنگی است که بر روی پارچه آنها وجود دارد. جنس پارچه این لباس ها، نخی و حریر است.

با اینکه این لباس های ساحلی در ابتدا به صورت بلند به جامعه مد ایران معرفی شدند، اما کم کم نوع کوتاه‌تر آنها که قد آن همچنان پایین‌تر از زانو است، به بازار وارد شد. به این گونه لباس ها در بازار، پیراهن ساحلی گفته می‌شود.

3-  استفاده از شلوارهای گشاد در استایل تابستانی

یکی دیگر از استایل های تابستانی دختران، پوشیدن شلوارهای گشاد (استایل با شلوار بگ) است. این شلوارها به قدری گشاد هستند که از دور مشابه دامن هستند. به همین علت به آنها شلوار دامنی نیز می‌گویند. شلوارهای دامنی در دو نوع عادی و مجلسی در بازار به فروش می‌رسد. نوع مجلسی آن گشادتر، نازکتر و دارای چین بیشتری است.

شلوارهای گشاد یکی از جذاب‌ترین استایل تابستانی

اخیرا شلوار دامنی های طرح لی نیز به بازار آمده است که شما می‌توانید با آن استایل اسپرت تری داشته باشید. همچنین در مدل های جدید‌تر، شلوار دامنی‌های کوتاه هم دیده می‌شود اما همچنان نوع بلند آن از طرفداران بیشتری برخوردار است.

4-   پوشیدن صندل در استایل تابستانی

تقریبا همه دختران عاشق پوشیدن صندل در فصل تابستان و بهار هستند. پوشیدن صندل به جای کفش، چنان زیبایی و راحتی برای دختران به حساب می‌آید که هر ساله طراحان مد، مدل های جدیدی از انواع صندل را به بازار عرضه می‌کنند. صندل‌ها می‌توانند بدون بند، دارای بند کوتاه و یا دارای بند بلندی باشند که به دور پا پیچیده می‌شود. اغلب صندل‌ها بدون پاشنه هستند اما نوع پاشنه‌دار آنها نیز تولید می‌شود.

استایل جذاب تابستانی

انواع صندل‌های دخترانه و زنانه شیک در جنس‌های چرمی، پارچه‌ای و پلاستیکی هستند. جنس صندل‌ها پارامتری تاثیرگذار بر روی دوام و قیمت صندل‌هاست. رنگ و طرح صندل ها نیز از تنوع بالایی برخوردار است و تقریبا می‌تواند سلیقه های مختلفی را با خود همراه کند.

5-  دامن های بلند نخی یک انتخاب جذاب برای استایل تابستانی

گزینه دیگری که می‌توانید بجای پوشیدن شلوار و برای داشتن یک استایل تابستانی دخترانه از آن استفاده کنید، دامن زنانه است.

دامن های بلند نخی برای جذاب کردن یک استایل تابستانه

برای هماهنگی بهتر در استایل تابستانی شما، بهتر است همراه با دامن از یک شومیز زنانه جذاب استفاده کنید. دامن هایی که در بازار وجود دارند، از انواع پلیسه‌ای، دکمه‌دار و ساده تشکیل شده‌اند. برای داشتن استایلی متفاوت در فصل تابستان، می‌توانید از دامن به همراه کفش اسپرت استفاده کنید.

6-  سارافون های تابستانی و استایل تابستانی

سارافون‌ها با جنس های مختلف الیاف پنبه و یا نخ در بازار وجود دارند. سارافون‌های صد‌ در صد پنبه، مناسب فصل پاییز است اما سارافون‌های نخی که می‌توانید براحتی آنها را با شلوار و پیراهن‌های مختلف ست کنید، مخصوص فصل تابستان و بهار است.

سارافون برای استابل جذاب تابستانی

سارفون‌ها در واقع همان مانتو‌های بدون آستین هستند. به همین علت که نبود آستین باعث خنک‌تر شدن آن‌ها می‌شود، مناسب برای استایل تابستانی دخترانه هستند و باعث جذاب‌تر شدن استان تابستانی شما می‌شوند. تکه دیگری که معمولا همراه با سارافون خریداری می‌شود، زیر سارافونی‌هایی هستند که اغلب به صورت تک‌رنگ در بازار پیدا می‌شوند. اما همانطور که گفته شد، سارافون را می‌توانید همراه با پیراهن بپوشید و حتما نیاز به خرید زیر سارافونی ندارید.

نکات مهم تکمیلی که برای داشتن جذاب‌ترین استایل تابستانی باید بدانید:

برای داشتن یک استایل تابستانی جذاب در روزهای گرم تابستان باید هوشمندانه عمل کنید تا علاوه بر شیک بودن، گرمای تابستان برایتان آزاردهنده نباشد. اما چه لباسی را انتخاب کنیم تا هردو ویژگی بالا را داشته باشد؟ برای این امر واجب است برای انتخاب لباس‌تان نکات زیر را مدنظر بگیرید:

  • لباس های نخی و پارچه های خنک بپوشید

لباس‌هایی که از جنس نخ پنبه، لنین و ژرسه هستند می‌توانند انتخاب مناسب تری برای تابستان باشند. این جنس پارچه ها تار و پود با تراکم کم دارند و از این رو نفوذ و گردش هوا درون لباس به راحتی صورت می‌گیرد.

مانتو برای جذاب کردن یک استایل تابستانه

اما لازم است هنگام خرید این نوع لباس مطمئن شوید پلی استر در جنس پارچه های آن‌ها به کار نرفته باشد. چرا که پلی استر باعث ایجاد تعریق بیشتر در بدن شده و از از گردش هوا در بدن جلوگیری می‌کند.

  • لباس‌های رنگ روشن بپوشید

رنگ لباس یکی از نکات کلیدی هنگام خرید است که باید برای انتخاب آن فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. رنگ لباس علاوه بر اینکه باید به شما بیاید باید متناسب با فصل مورد نظر انتخاب گردد.

لباس‌های رنگ روشن گرما و انرژی خورشید را کمتر به خود جذب می‌کنند و ازین‌ رو کمتر احساس گرما می‌کنید. در مقابل لباس‌های رنگ تیره تمام نور خورشید را به خود جذب می‌کنند و موجب تعریق و احساس گرمای بیشتر می‌گردند.

  • لباس هایی با رنگ سرد بپوشید

رنگ های سرد مثل خانواده‌ی آبی‌ها، می‌تواند انتخاب مناسبی برای تابستان باشد. رنگ‌های سرد حس خنکی را تداعی می‌کنند و اگر در کنار یک رنگ گرم قرار بگیرند یکی از جذاب‌ترین استایل‌ تابستانی را برایتان رقم می‌زنند.

رنگ سرد برای جذاب کردن یک استایل تابستانه

برای دیدن نمونه های جذاب استایل تابستانی در سایت پینترست کلیک کنید.

 

مطالب دیگر

محبوب‌ترین‌ها محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید